Yusuf Islam

Çok ArananlarEn Yeniler
Trend

Xiaomi Cihazlarda Hard Brick

Xiaomi cihazlarda sıklıkla görülen bu durum kullanıcıları rahatsız etmekte. Yanlış yapılan müdahaleler veya hatalar sonucu meydana gelen bu durum çözümü için yetkili müdahale olması gerekmekte. Yani “Xiaomi yetkili kullanıcı” ekibi ancak sorunu çözebilir. Brick olan cihaza fastboot romu atılarak tekrar stock romuna döndürülerek sorun düzeltilebilir. Fakat yönetici hesabı olmadan bu durum çok zor bir haldedir.

Bizde gerekli çabalar göstererek Xiaomi Redmi Note 7 cihazda deneyerek sorunu hallettik. Xiaomi Redmi Note 7 4/64, Bootlouder kilidi açık olan Brick olmuş cihazı Unbrick hale getirdik. Yani sorunu hallettik. Şimdi size bu sorunun çözümünü uygulamalı ve video içerik ile aktaracağım.

Aynı yöntemleri kullanarak farklı modele göre sizde deneyip olumlu sonuç alabilirsiniz.

Detaylı Anlatım ile Uygulamalı Olarak Takip ediniz.

ilk olarak aşağıda verdiğimiz program dosyalarını indirin ve masaüstünde düzenleyin.

Yukarıdaki dosyaları masaüstüne indirdikten sonra uygulamaya başlayalım. Resimlere bakarak yaptıklarınızı konrtol edebilirsiniz.

  • Öncelikle cihazınızda bulunan tüm antivirüsleri kapatalım veya silelim. Aksi takdirde program çalışmaz ve uygulanamaz.
  • Şimdi Miraç ile box uygulamasını sağ tık yaparak buraya çıkart diyelim. Sonra çıkarttığımız Miracle box uygulamasına yine sağ tık yaparak yönetici olarak çalıştır diyelim. Uygulama bize şifre soracak rardan çıkarılanlar arasında not defterinde şifre var bunu kopyalayarak şifre kısmına yapıştıralım ve tamama tıklayalım.
Resimdeki ekran ile karşılaşacaksınız
  • Gelen ekrandan; Qualcomm – Flashing tıklayınız. Ardından sağ kısımda port yazan yerin altında auto kutucuğu boş olacak şekilde ayarlayın.
Resimdeki ekran ile karşılaşacaksınız
  • şimdi indirdiğiniz usb driver Rarını sağ tık yaparak buraya çıkart diyoruz. Çıkan programa yine saltık yaparak yönetici olarak başlat diyoruz. Kurulumu yapıyoruz ve bittiye tıklıyoruz.
Resimdeki ekran ile karşılaşırsanız
  • İndirdiğimiz rom Rarını yine aynı şekilde buraya çıkart diyoruz ve klasörü açıyoruz. Lavender global rom klasörü açtıktan sonra içinde bulunan images klasörünü açıyoruz. İndirdiğimiz program mmc 660 dosyasını buraya taşıyoruz.
  • Şimdi tekrar Miracle box uygulamasına geliyoruz. Files selection kısmından Programmer kısmına tıklıyoruz. Sırasıyla; masaüstü – lavender global rom klasörü – image – programmer 660 mnb dosyasını seçiyoruz ve ekliyoruz. Sonra alttaki RawProgram kısmına tıklıyoruz. Çıkan ekrandan RawProgram olanı seçiyoruz ve ekliyoruz. Sonra yine bı altında bulunan Patch file kısmına tıklıyoruz. Yine çıkan ekrandan Patch file dosyasını seçiyoruz. Hepsini doğru çekimde yaptıktan sonra alt kısımda bulunan Edl mode ve New method kutucuklarını işaretliyoruz. (Aşağıdaki resimden kontrol edin!)
Resimdeki ekran ile birebir olmalı
  • Şimdi son kısma geldik. Burada telefonun arka kapağını açmamız gerekiyor. Batarya kablosunun gittiği kısmın vidalarını söküyoruz. Ardından batarya ile cihazı birleştiren bağlantıyı kesiyoruz. Yani batarya bağlantısını çıkartıyoruz.
Resimdeki gibi olmalı
  • Bu kısım önemli. Bağlantıyı kestikten sonra testpoint yapılmalı. Bunun için önce USB elimize alıyoruz Ve bir ucunu telefona takıyoruz. Bilgisayar ucu ise takılmamalı. Elimize bir cımbız alıyoruz Ve bu arada bulunan 2 iki tane sarı noktaya cımbız ile basılı tutuyoruz. Bunu yaparken aynı anda USB nin diğer ucunu bilgisayara takıyoruz. Bilgisayar cihazı görüyorsa elimizi bırakabiliriz eğer olmadıysa işlemi tekrarlamak gerekir.
Resimdeki ekran ile karşılaşılmalıdır.
  • Resimdeki gibi Port kısmında cihaz görünüyor ise artık START BUTTON kısmına tıklayabiliriz. Ve işlem tamamdır sol taraftaki kısımdan durumu takip edebilirsiniz son alttaki Çubuk resimdeki gibi %100 olduğu anda cihaz kendiliğinden başlayacaktır ve sıfırdan kurulum yapılacaktır. Bootlouder kilidi yine açık kalacak herhangi bir müdahale olmayacaktır.

Redmi note 7 cihazında yaptığımız bu test olumlu yönde sonuç vermiştir. Sizin de bu sorun aynı cihaz ile başınıza geldiyse bu yöntemi kullanarak sorunu çözebilirsiniz. Başka cihaz ile yapılması için Rom ve program değiştirilmeli fakat yöntem yine aynıdır. çözüm şu anda güncel olarak işe yaramaktadır fakat herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında yorum yapmayı unutmayın hızlı şekilde size yardımcı olmaya çalışacağız.

Herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması için aşağıya videolu olarak size aktardık. Sitemize abone olmayı ve gönderi bildirimlerini açmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Xiomi 10 t pro telefonun 6anlış yazılım ile hard birick oldu yetkili hesaplarla bağlantı kurarak bile olmuyor bağlanıp hemen kesinti yapıyor yardımcı olurmusunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu